Bugun...BU EVLER SAĞLIK VAAD EDİYOR

Yaşanılabilen çevreci ve sağlıklı bir hayatın küçük taneciklerle harmanlandığını biliyor muydunuz?

facebook-paylas
Güncelleme: 08-05-2019 11:04:20 Tarih: 08-05-2019 10:53

BU EVLER SAĞLIK VAAD EDİYOR

HALKIN GAZETESİ/MUĞLA

 

Yaşanabilir çevreci bir dünya, çağdaş yaşam şehri ve güvenli insan hayatı standartlarını ön planda tutan "YİĞİT BETON" Türkiye pazarında başta"çevreciliği" olmak üzere örnek gösteriliyor ve adından söz ettiriyor.

Çağdaş bir yaşamın temellerini atan "Yiğit Beton" 1993 yılında Ramazan Yiğit ve Osman Yiğit tarafından Muğla Fethiye'de kuruldu. Şu an bünyesinde 2 adet 180 metre küp kapasiteli beton santrali, 2 adet taş ocağı, 1 adet serpantin ocağı, 1 adet kırma eleme tesisi, 1 adet asfalt plent tesisi, 5 adet beton pompası, 25 adet beton mikseri, 32 adet damperli kamyon, 15 adet tır, 2 adet greyder, 3 adet silindir, 24 adet paletli ekskavatör, 11 adet bekoloader, 19 adet binek araç ve 150'nin üzerinde personelle hizmet veriyor.

Şirket günümüzde hafriyat işleri, altyapı, köprü, tünel, yol ve sanat yapıları, HES projeleri, kamu taahhüt işleri, mimari ve mühendislik hizmetleri, iş makinesi kiralama, her türlü inşaat malzemeleri satışı ve konut inşaatı alanlarında faaliyet gösteriyor.

Şirketin en önemli prensipleri arasında iş süresine uymak ve belirtilen tarihlerde iş teslimi öncelikli politikaları arasında ilk sırada yer alıyor.Yiğit Beton, üretilen betonu ve çalışma faaliyetlerini çevre, sağlık, güvenlik, kalite gibi şartlarını sağlaması kadar, müşteri beklentilerinin en yüksek düzeyde karşılamayı ve bu güne kadar edindiği saygınlığı koruma ve yükseltmeyi ilke olarak kabul etmektedir.

Teknolojik gelişmeleri takip ederek sürekli kendini yenileyen Yiğit Beton için her iş kalıcı ilişkilerin başarılı bir temsilcisidir. Geleceğin güvencesi olan çocuklara yaşanabilir temiz bir çevre ve kaliteli eserler bırakmayı Yiğit Beton asli görev olarak kabul ediyor.

YİĞİT BETON FELSEFESİ: YAŞANABİLİR BİR DÜNYA

Yaşanılabilir sağlıklı ve çevreci yaşam alanlarının mimarı Yiğit Beton, doğal afetlere karşı adeta savaşıyor. Peki halk olarak betonu ne kadar biliyor ve tanıyoruz. Evler, iş yerleri göz kamaştırıcı mimarisiyle hayranlık uyandıran görkemli yapılardır.

Her birinin farklı tasarımları var. Ancak yıllara meydan okuyan sağlamlıklara inşa edilmelerindeki en büyük etken, DNA'larında gizli ki, ona "BETON" diyoruz. Beton inşaat mühendisliği alanında en önemli yapı malzemesidir. Beton, önceden şekil verilebilen yapay bir taş olarak ta tanımlanabilir.

Agrega adı verilen kum çakıl gibi, taneli malzemenin bunları yapıştıran çimento ve su ile karıştırılması sonucu meydana gelir. Bazen betonlara yeni özellikler kazandırmak, bazı özelliklerini belirgin olarak iyileştirmek amacıyla karışıma çok az miktarda katkı maddeleri adı verilen dördüncü birleşim daha ilave edilir.

1999 Marmara depreminden sonra betonarme ve beton Türkiye'de çeşitli çevrelerce eleştirildi ve alternatif yapı sistemleri önerildi. Sorunun aslında denetimsiz, bilinçsiz ve kaçak yapı üretiminden kaynaklandığı kaliteli inşaat mühendisliği hizmeti alan bir çok betonarme yapının sorunlu zemine rağmen hasarsız ayakta kaldığı gerçeği unutuldu.

Ayrıca çevreyi betonlaştırmak, doğayı bozmak gibi betona karşı kötüleme kampanyası açıldı. Kötü planlama ve şehirleşme olgularının eseri olan bu gelişmelerin betonla bir ilişkisi yoktur. Baraj, konut, fabrika, su depoları, atık depoları ve buna benzer bir çok yapı için beton vazgeçilmez bir malzemedir.

Bunun nedeni betonun ucuzluğu, temin kolaylığı, üstün mekanik özellikleri dayanıklılığı, istenen forma sokulabilir gibi özellikleri var. Betonun şehirlerde alt yapılarda kullanımının amaçlanması 18 ile 19. yüzyıllarda Avrupa'da görülen salgın hastalıkları ortadan kaldırmıştır.

Ayrıca beton, yanmaz malzeme olması ve yüksek sıcaklıklara belirli bir süre dayanıklılık göstermesi nedeniyle yangın sonucu ortaya çıkan can kayıplarını büyük ölçüde önlemektedir. Herkesin kabul etmesi zorunlu bir gerçek betonsuz bir çağdaş yaşamın düşünülemeyeceğidir.

 

 
Kaynak: turkhaberler

Editör: DOĞAN ERTAN

Bu haber 122 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
Henüz anket oluşturulmamış.
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI