Free website counter
X 20
Bugun...ÇOŞKULU KONGRE

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde AK Parti Bursa 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi dün gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Tarih: 16-02-2021 06:27

ÇOŞKULU KONGRE

BURSA

 

AK Parti Bursa 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi bugün Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

Osmangazi Salonu'nda yapılan kongrede, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video mesajı izlendi. 

"TÜRKİYE'DE  KADINA GERÇEK DEĞERİ VEREN SİYASİ HAREKET AK PARTİ'DİR" 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şehrimizdeki kadın kolları kongre hayırlı olsun. AK Parti kurulduğu günden beri milletimizin tamamını kucaklamıştır. Bununla birlikte AK Parti'nin öncü neferleri hep kadınlar olmuştur. AK Parti'ye oy vermeyi insanları ikna eden sizlersiniz. Hep söylerim kale içerden fethedilir. 15 Temmuz gecesi darbacilerin karşısına aslanlar gibi dikilen kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Kadınlarımız hayatın her alanında olmalı ve bunun için mücadele ediyoruz. Partimiz içerisinde de önemli kademelerde önceliği kadınlarımıza veriyoruz. Kadınlarımızın potansiyelini ve gücünü iyi değerlendiremeyen siyasi partinin gücü yoktur. Türkiye'de kadına gerçek değeri veren siyasi hareket AK Parti'dir. Bugün kadınlarımız meclisten iş hayatına kadar etkilidirler. Henüz arzu ettiğimiz seviyeye gelmedik ama bu yolu geri dönülemeyecek şekilde aştık. Bu çabalarımıza destek olan tüm kadınlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. AK Parti Kadın Kolları'nın en temel görevlerinden biri de aile kurumuna sahip çıkmaktır. AK Parti olarak tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu konuda kadın kollarımızdan destek bekliyorum" dedi. 

"DÜNYADA BÖYLESİNE BÜYÜK KADIN TEŞKİLATI YOK" 

Divan Başkanı Yasemin Batur, "Üye sayımız 5.5 milyona yaklaştı. Dünyada böylesine büyük kadın teşkilatı yok. Bu yenilenme dönemlerinde yönetimlerimizde bayrağı devreden arkadaşlarımız oluyor. İsimler değişiyor ama hizmetimiz devam ediyor. Hedef 2023. Tekrar zaferden zafere koşacağız. Bıkmadan usanmadan devam edeceğiz. Ziyaret etmediğimiz kimse kalmayacak. Bu duygu ve düşüncelerle kadın kollarımız hayırlı olsun diyorum" ifadelerine yer verdi. 

"HER KONGREMİZ BİR YENİLENME VE TAZELENME SÜRECİDİR" 

AK Parti Bursa Kadın Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz, "Bizler liderimizin 'kadınlar siyesetin öznesidir' sözlerini dikkate alarak siyaseti en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bizler 2021 yılından beri hiçbir zorluktan yılmadık. Şimdiyse yeni ve güçlü Türkiye'nin inşasında yer almaktan gurur duyuyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi kadınsız siyaset olmaz. AK Parti kadınlara çok değer veriyor ve onları önemsiyor. Dava adalettir. Irk, cinsiyet ve renk farkı gözetmeksizin kişinin hakkını savunmaktır. Her kongremiz bir yenilenme ve tazelenme sürecidir. Her ne kadar pandemi olsa da kongrelerimiz bayram havasında geçmektedir. Bugünden itibaren durmadan, dinlenmeden çalışan siz AK Kadınlarımız ile bayrağımızı en üste çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Biriz, iriyiz, diriyiz ve hep birlikte güçlü Türkiye'yiz" şeklinde konuştu.

"AK PARTİ'NİN BUGÜNLERE GELMESİNDE KADINLARIMIZIN PAYI ÇOK BÜYÜKTÜR" 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "AK Parti'nin en büyük yükünü omuzlayanlar kadınlar olmuştur. Bizim kadınlarımız çok cefakardır. Devlet başkanlığı yapan ilk kadınlar Türklerden çıkmıştır. AK Parti'nin bugünlere gelmesinde kadınlarımızın payı çok büyüktür. Kuruluşundan bugüne AK Parti teşkilatlarında görev yapmış tüm kadınlara teşekkür ediyorum. Bursa Türkiye'nin göz bebeğidir. Tarihe yön vermiştir. Doğal güzelliklerle bütünleşmiştir. Bizler Cumhurbaşkanımızın her gelişinde vurgulandığı, aşık oldum dediği Bursa'ya hizmet etmek için yola çıktık. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı Bursamız hiç yalnız bırakmadı. 2021'in bir an önce bitmesini istiyoruz. Pandemi hayatımızı çok etkiliyor. Bunların yanında güzel olaylara şahitlik ettik. Doğalgaz bulundu, Ayasofya açıldı ve yerli otomobilin temeli Bursa'da açıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak çok çalışıyoruz. Her türlü alanda mücadelemizi veriyoruz. Bütün hizmetlerimiz sizler için. AK Parti'nin en büyük belediyesi olmanın hassasiyetiyle hareket ediyoruz. Katkılarından dolayı Milliyetçi Hareket Partisi'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ve tüm teşkilatına teşekkür ediyorum. Niyetimiz gelecek nesillere ilham alacakları eserler bırakmaktır. Birlik ve beraberliğimizi sağlam tuttuğumuz sürece kazanan hep Bursa olacaktır" diye konuştu. 

"İNANDIĞIMIZ YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ" 

Bursa AK Parti Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, "Kongreler bizim için çok önemli. Kongrelerde tek ses tek nefes oluyoruz. AK Partili olmak millet sevdalısı olmak demektir. Hedeflere doğru yürümek demektir. Biz siyaseti çocuklarımızın geleceği, istikbalimiz için yapıyoruz. Bugüne kadar 19 yılda yapılan hizmetlerde kadınların büyük payı var. Velhasıl kadınsız hizmet olmaz. Kadın siyasetçilerin yetişmesinde AK Parti okul görevi görmüştür. Siyasetten ekonomiye her alanda kadınların önünü açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Biz inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz" dedi.

"NE KADAR ÖVÜNSEK AZ" 

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve  AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, "11 milyona yaklaşan üyesiyle en büyük partiyiz. Kurulduğu andan itibaren çağ atlatan bir partidir. Ne kadar övünsek az. Çok şükür bizi diğer partilerden ayıran özelliklerimiz var. Sıradan yönetimler değiliz. Büyük bir dava yürütüyoruz. Şimdiye kadar birçok önemli çalışmalara imza attık. Cumhurbaşkanımıza güçlü desteği hep verdik, vermeye devam edeceğiz. Bizim sorumluluğumuz büyük. Ülkemizi daha güçlü günlere götüreceğiz" şeklinde konuştu. 

"TÜRKİYE'NİN GÜCÜNE GÜÇ KATTINIZ" 

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, "Varlığınızla güçlüyüz. Sizler bu 19 yıllık süreçte AK kadınlar olarak ciddi emekler verdiniz. Dava kardeşi olmaktan gurur duyuyorum. AK Parti'nin rozetini şerefle taşıdınız ve  Türkiye'nin gücüne güç kattınız. Her alanda kadınlarımızla omuz omuza çalışıyoruz. Kongrelerimiz bizim bayramlarımızdır. Bugün devir teslimi yapan arkadaşlarımızla farklı kademelerde ilerleyeceğiz. Her gün yeni isimlerle daha da büyüyeceğiz. Bursa ülkemizin dördüncü büyük şehri. Bursa her şeyiyle pek çok şehre örnek olacak bir şehirdir. Bursa geleceğimizdir. Dolayısıyla yeni destanlar yazmak için yürümeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi. 

"AK PARTİ'NİN KADERİ TÜRKİYENİN KADERİ HALİNE GELMİŞTİR" 

AR-GE'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "2001'de kuruldu partimiz. Çeyrek asırı geride bıraktık. Bu 20 senede büyük hizmetler yaptık, çok seçim kazandık ve çok fazla badireler atlattık. Bu muhasebede, bu 20 senelik sürede her seçimde AK Parti'nin birinci parti olmasını sağlayan AK kadınlar, Allah sizden razı olsun. Bu badireler de aslında kafa karıştırıcı bir takım şeyler yaptılar. 15 Temmuz bunlardan birisiydi. AK kadınlar darbe girişiminde de güçlerini gösterdiler. İnandığımız yolda yürüyoruz. Her kürsüye çıktığımızda bir dava yürüttüğümüzü belirtiyoruz. Yaz-kış demeden yollardayız, yollarda olup çalışmaya devam edeceğiz. AK Parti'nin kaderi Türkiye'nin kaderi haline gelmiştir" dedi. 

"BAŞARIYI YÖNETMEK KRİZİ YÖNETMEKTEN ZORDUR" 

Eski İçişleri Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, "Başardığımız işler çok kıymetli. Bugün bir sorun olduğunda liderler diplomasisi devreye giriyor. Cumhurbaşkanımız bu topalntıda yerini alıyor ve konuşarak sorunları hallediyor. Biz kendimizle yarışıyoruz. Başarıyı yönetmek krizi yönetmekten zordur. Daha çok çalışmalıyız. Bugüne kadar bu başarılarda imzası olan tüm kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonra da görev alacak arkadaşlarımızı kutluyorum" dedi.
Kaynak: HALKIN GAZETESİ

Editör: DOĞAN ERTAN

Bu haber 153 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

DİGİTAL GAZETEMİZİ BEĞENİYORMUSUNUZ?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI