Bugun...EĞİTİM-BİR-SENDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Bursa- Eğitim Bir-Sen Bursa 1 No'lu ve 2 No'lu Şubeleri, Covid-19 mücadelesi sürecinde kan stoklarının azalması nedeniyle Kızılay'ın "Kan Ver Hayat Kurtar" çağrısına "Kanımız da imkânımız da Feda Olsun" diyerek destek verdi.

facebook-paylas
Güncelleme: 15-05-2020 19:14:08 Tarih: 15-05-2020 09:42

 EĞİTİM-BİR-SENDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

 HALKIN GAZETESİ

HABER/TURAN TURAN

Yeni tip korona virüsü sebebiyle kan stoklarının azalması sonucu Kızılay'ın düzenlediği çağrıya cevap veren Eğitim Bir-Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Ramazan Acar ve Bursa 2 No'lu Şube Başkanı Erkan Suveydas ile şube üyeleri, bugün iftardan sonra kan bağışında bulundu. Heykel Kızılay Kan Merkezi'nde konuşan Başkan Ramazan Acar, "İlk önce 'Evde kal, hayatta kal ve hayat eve sığar' dedik. Bugün ise bunlara ilave olarak 'Kan ver hayat ver, Kızılay'a destek ver' ilkesiyle, Eğitim Bir-sen Genel Başkanımız Ali Yalçın'ın yaptığı 'İyilik Kanımızda Var' kan bağışı kampanyasını destekliyor ve üzerimize düşen görev neyse yapmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Hamd olsun kan bağışı kampanyamıza katılım yoğun oldu. Eğitim Bir-Sen Bursa Şubeleri olarak, #ŞimdiVefaZamanı diyerek, devletimiz ve milletimiz için gereğini yaptık, bundan böyle de gereği neyse yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz" dedi. 

"YALNIZLAŞMA DEĞİL, YARDIMLAŞMA"

Salgının başlangıcından bugüne "Yalnızlaşma değil, yardımlaşma" diyerek kampanyalar düzenlediklerini, düzenlenen kampanyalara destek verdiklerini söyleyen Acar, "Kriz zamanlarında, insani yardım kampanyalarında, kısaca insanı yaşatmaya matuf bütün alanlarda Kızılay'ın da yanındayız. Bugün de insanı yaşatmak için yine Kızılay'la bir aradayız. Covid-19 salgın süreci birçok şeyi etkilediği gibi kan verilmesini de olumsuz etkiledi. Bugün başlattığımız 'İftardan Sonra Kan Vermeye Kızılay'a' çağrımız bir nebze olsun kan stoklarımıza katkıda bulunacaktır. Bugün Eğitim Bir-Sene bağlı Bursa şubelerinin yönetim kurulu üyeleri ve temsilcilikleri olarak, Kızılay'ın kan stoklarına katkı yapıyoruz. Yarın da üyelerimiz bu kampanyaya destek olacaklar, katkıda bulunacaklar. Bursa'da Kızılay'ın kan bankası stoklarında sıkıntıyı ortadan kaldırmaya destek olacaklar" dedi.

Korona virüse yakalanıp iyileşen vatandaşlara da tedavide kullanılmak üzere kan bağışı yapmaları çağrısında bulunan Egitim-Bir-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Erkan Suveydas da, "Kızılay'ın sadece bir yardım kuruluşu olmadığını, salgın sürecinde Kızılay'ın öncülük ettiği 'Sen İyileştin Şimdi Plazma Bağışınla İyileştirme Sırası Sende' çağrısı kapsamında yürüttüğü çalışmaları değerli ve gerekli buluyoruz. Sağlık çalışanlarımızın elinden şifa bulan ve yeni tip korona virüsünü atlatanları da Kızılay'ın bu çalışmasına ve çağrısına destek vermeye davet ediyoruz" şeklinde konuştu. 

KaynakHalkın gazetesi

 
Kaynak: HALKIN GAZETESİ

Editör: TURAN TURAN

Bu haber 74 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

DİGİTAL GAZETEMİZİ BEĞENİYORMUSUNUZ?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI