Ücretsiz Online Ziyaretci Sayaci
X 20
Bugun...İNSANIMIZA HİZMET BİZİM İÇİN ONURDUR

‘Deta concept uitzendgroep’ Türkiye Temsilcisi Koordinatörü Mikail Yalçın ile detaconcept’in öncelikle çifte vatandaşı olan insanlarımıza olmak üzere daha birçok hizmetlerini masaya yatırdığımız merak edilenlere cevap bulduğumuz detaylı bir röportaj gerçekleştirdik.

facebook-paylas
Tarih: 19-05-2022 07:45

İNSANIMIZA HİZMET BİZİM İÇİN  ONURDUR

Bizleri, ekibimizi öncelikle uzun bir aradan sonra Lotus Ofis’teki yeni ofisinizde misafir etmenizden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Mikail Bey sizi tanıyarak isterseniz röportajımıza başlayalım.

Bizlere deta consept’e böylesine güzel bir fırsat tanımış olduğunuz için ben de sizlere teşekkür etmek istiyorum. Ben Mikail Yalçın 1976 Elazığ-Karakoçan doğumluyum. Ben daha küçükken babam yurt dışındaydı. En büyük çocuk olduğum için ilkokul 5'i bitirdikten sonra yurt dışına gittim. 6 ay kadar orada okudum, ilerleyen süreçte çalışmaya başladım. 1991 yılında babam Türkiye'ye döndü ben tek başıma orada kaldım. 5-6 sene daha çalıştıktan sonra Türkiye'ye askerlik yapmaya geldim. Askerlik sonrası burada evlendim. Bir kız ve bir oğlan çocuğu babasıyım. Kızım Ege Üniversitesi Matematik bölümü mezunu, oğlum ODTÜ Gıda mühendisi ikinci sınıfa devam etmekte. Meslek olarak baba mesleği olan mermerciliği devam ettirdim. Yalçın mermer adı altında. Son 3 yıldır da deta concept şirketinin Türkiye temsilcisiyim.

Peki, Mikail Bey, vatandaşlarımıza nasıl bir hizmet veriyorsunuz?

LOTUS OFİS’DEKİ YENİ YERİMİZE GEÇTİK

Şu an sadece çifte vatandaşlarımıza hizmet edebiliyoruz. Avrupa Birliği pasaportu olan Bulgaristan, Yunanistan ya da herhangi bir Avrupa Birliği vatandaşı olan, ayrıca Türk vatandaşı olan çifte vatandaşlarımıza yardımcı olabiliyoruz. Bunun haricinde sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan insanlarımızı da Hollanda'ya, Avrupa’ya götürmek için İŞKUR üzerinden devlet garantisi altında çalışmalar yürütüyoruz. Bu konuda %80'lik bir ilerleme sağladık. İnşallah ilerleyen süreçte kalan kısımları hallettikten sonra Hollanda'ya işçi götürmeye başlayacağız. Şansımıza araya pandemi süreci girdi. Çalışmamıza bu süreçte ayrıca sekte vurmuş oldu.

BİNLERCE İNSANIMIZI AVRUPA’YA 

GÖTÜRDÜK GÖTÜRÜYORUZ

Sadece bizim aracılığımızla binlerce çifte vatandaşımızı Avrupa'ya göndermiş durumdayız. Bulgaristan, Romanya, Hollanda, Almanya bunların içerisinde bütün personel alım sorumlusu Türkiye’de dâhil olmak üzere benim. Bu alımlara sadece ben bakıyorum. İnsanların arasında çelişki olmaması için tek ağızla konuşuyoruz ve böylelikle insanlara bilgi veriyoruz daha öncesinden birkaç kişi konuştuğunda sıkıntı oluyordu. Bunun haricinde insanlar da memnun kalıyorlar eşimi ve akrabamı da beraberimde götürebilir miyim diyorlar bize teşekkür ediyorlar. Aylık ortalama 50 ile 70 arasında gönderilen kişi sayımız, ilk başladığımızda Hollanda'da yaklaşık 340 kişi çalışıyordu. Sonrasında benim katılmamla bunun %68’ini ben yakaladım. Göndermiş olduğumuz insanlar içerisinde bazen uyumsuzluk oluyor mu? Olabiliyor. Bu oranda %6 civarı. Büyük holdinglerde %17 Türkiye genelinde personel değişimi girdi çıktısı büyük bir başarıdır. Biz bu uyumsuzluğu %6’lara kadar indirmiş durumdayız. İşimizi özveri ile yaptığımızın ayrıca kanıtıdır.

EKMEĞİ ADALETLİ BÖLEREK 

PAYLAŞMAK OLMAZSA 

OLMAZIMIZDIR

Biz kesinlikle deta consept olarak işçi patron ayrımı yapmıyoruz. Biz birlikte bir aileyiz. Bir ekmek yiyorsak bu ekmeği paylaşarak yememiz lazım. Adaletli bir şekilde paylaşmamız lazım, patronlarımızı kesinlikle biz patron olarak görmüyoruz. Hepimiz bir abi kardeş ilişkisi içerisindeyiz.

HOLLANDA’DA, AVRUPA’DA 

BÜYÜK BİR İHTİYAÇ VAR AMA

 Şu anda Türkiye’den gönderdiğimizin yaklaşık %40'ı üniversite mezunu. Bilgisayar mühendisi, bilgisayar teknisyeni, yazılımcı, uçak mühendisi, fizyoterapist, bunun dışında mimarlar var, mühendisler var, avukatlar var, muhasebeciler birçok sektörden birçok iş kolundan çalışanımızı gönderiyoruz, Hollanda'ya Avrupa'ya. Tabii oraya gittikten sonra almış oldukları ücretlerde katlanarak artmış oluyor. Şu anda mesela yeni faaliyete geçecek yerler işçi bekliyor. İnşaat sektörü başta olmak üzere birçok sektörlerle de çalışıyoruz. Sadece bir peynir fabrikası 40 kişilik bir personel istiyor bizden şu anda. Bugün bana 40 kişi gelse 40 kişi gönderebilecek durumdayız. Tabii meyve veren ağaç taşlanır biliyorsunuz, ınstegramdan sosyal medyadan bize saldırıyorlar,  engellemeye de çalışıyorlar. Bizim çalışmalarımızı çekemiyorlar ama biz güzel bir şekilde bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz, amaç burada insanlarımıza güzel olanaklar sağlayabilmek, ülkemize döviz kazandırabilmek.

SADECE İŞ ANLAMINDA DESTEK OLMUYORUZ

HER ŞEYLERİYLE İLGİLENİYORUZ

Kişi Hollanda’ya ilk gittiğinde mesela, çalışanımızı orada havalimanında karşılıyoruz. Hollanda'nın sim kartını veriyoruz,  e-maili yoksa hemen bir e-mail açıyoruz. Oradan evlerimize yerleştiriyoruz. Kesinlikle çalışanlarımızı bir odada 4 kişi yatırmıyoruz en fazla bir odada bir ya da iki kişi kalıyorlar. Onun haricinde normal dairedir. Şu anda bizim akıllı evlerimiz var 4 blok kamera güvenliği, anahtar vesaire kullanmıyorsunuz her dairede 3 kişi 3 odada kalabiliyor. Mutfağı, banyosu her şeyi mevcut bütün beyaz eşyaları da mevcut. Bir evde bir insanın yaşaması için ne mevcutsa mutfakta olsun banyoda olsun her şey bu şekilde dizayn edilmiş durumda. Tabii sadece iş bulması anlamında değil kalacakları, kalkacakları, sosyal etkinliklerini yapacakları olanakları da, servislerinde sağlıyoruz bütün çalışanlarımıza. Burada çalışanlarımızın sadece iş anlamında değil bütün gereksinimlerini düşünmekteyiz. Yaş kriterleri var bizde bayanlarda 47-48 erkeklerde 50 yaşa kadar alabiliyoruz. Üç çeşit ev var elimizde aileli evler, karı kocaların kalacakları şekilde. Sadece bayanlar ve de sadece erkekler için evlerimizde bulunmakta. Kesinlikle evlerde erkek-bayan karışımlarına karşıyız. Bu durum bazı firmalarda oluyormuş duyuyoruz. Biz de kesinlikle böyle bir şey yok.

HEDEFİMİZ;İNSANIMIZA HİZMET,TÜRK EKONOMİSİNE DESTEK

FAST KONTRAT’DA YAPIYORUZ

Fas kontrat da verebiliyoruz karşılıklı güven tabii çok önemli bu konuda, ne gerekiyorsa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bir ay bir buçuk ay içerisinde eşini götürüp çalışabiliyorlar. 4 ay önce çalışması lazım ama bayan ama erkek, kimse vatandaş ise sadece oturum olmuyor mutlaka 4 ay çalışmaları lazım 4 ay içerisinde çalışıyorlarsa bu insanlar en azından maaş bordrolarını 4 aylık maaş bordrolarını çıkartmaları lazım. Karşılıklı güven olmalı aradığı zaman Fast kontrat yapıyoruz. Fas kontrat olmadığı zaman hiçbir aile birleşimi bir araya gelemez. Çünkü firma bu ailelere Fast kontratla kefil olduğunu hükümet anlamında devlet anlamında göstermiş oluyorlar onların düzenli bir şekilde gelire kavuşacakları anlamına da geliyor bu durum. Böyle olduğunda devletteki işlemlerde kolaylıkla ilerlemiş oluyor.

İŞSİZ ÇİFT PASAPORTLU İNSANLARIMIZ BU SESİ MUTLAKA DUYSUN

Şu anki hedefimiz Türkiye'deki işsizliği %2-3 oranda azaltmak. Bu bağlamda şu an işsiz olan bütün çifte vatandaşlarımızı büromuza gelerek müraacat etmelerini, internet üzerinden ve ya telefonlarımızdan bizlere ulaşmalarını bekliyoruz. Göndermiş olduğumuz 881 insanımızın Türkiye'ye yıllık kazancı milyonlarca Euro. Bu tabi ileriki süreçte inşallah daha da fazla artacak. Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızla da ilgili bir gelişme sağlarsak bu sefer tabii yurtdışına, Hollanda'ya, Almanya'ya işçi daha fazla göndereceğimizden daha fazla ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Son olarak buradan başta ülkemizde yaşayan 84,5 milyon insanımız olmak üzere dünyadaki Türk insanlarına Bursa'dan sağlık, sıhhat afiyet ve mutluluklar diliyorum, diyerek konuşmasını tamamladı.

BU FIRSATI KAÇIRMAYIN

Şimdilik çifte vatandaşlarımıza büyük fırsatlar sunan ‘deta concept uitzendgroep’  Türkiye Temsilcisi, Koordinatör Mikail Yalçın’a bu güzel hizmetleri dolayısıyla teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz. Çalışmalarında başarılarının devamını diliyoruz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

KONAK MAHALLESİ,

1.BADEM SOKAKLOTUS OFİS-B BLOK-K:7-B93

NİLÜFER/BURSA

OFİS GSM:0553 841 04 23

KOORDİNATÖR-MİKAİL YALÇIN:0537 892 96 62

mikail.ylcn16@gmail.com

Ins:detaconzeptmikail
Kaynak: HALKIN GAZETESİ

Editör: AHMET DOĞAN ERTAN

Bu haber 198 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BURSA Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ

ERKEN SEÇİM OLMALIMI OLMAMALIMI


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI