Bugun...
facebook-paylas
DÜNYA NEREYE GİDİYOR?
Tarih: 03-05-2020 13:47:00 Güncelleme: 03-05-2020 13:47:00


Son zamanlarda yaşadığımız Dünya üzerinde bir takım sorunlar var. Bunun en önemlisi bir çok insanın hayatını kaybettiği corona virüsüdür. Bu virüs hakkında insanlar arasında bir çok söylentiler olduğunu hepimiz biliyoruz. Herkesin bir fikri var ve kimilerine göre saçma kimilerine göre mantıklı söylentiler. Her şeyi bir kenara bırakalım ve olayı bence biraz daha derin düşünmek gerektiğini düşünüyorum.

 

Bir çok söylem var demiştik. Hadi biraz bunlardan bahsedelim. Kimi hastalık Çin halkının ne yediği belli değil olacağı buydu diyor. Kimisi topu ABD’nin dünya üzerine salgın hastalık ürettiğini savunuyor. Kimi Dünya da işlenen zina, haram vs. gibi durumlar yüzünden ilahi bir sınav ve ilahi bir ceza. Aslında bakarsanız herkes her şeyi kendi fikrince haklı olduğunu savunmaktadır. Benim fikrim ise beklenen 3. Dünya savaşı içindeyiz. Uzun yıllardır beklenen bu savaş çok farklı bir şekilde ülkemizi içine soktu. Ve acımasızca yaşlı Avrupa nüfusunun fişi çekiliyor. Amaç yaşlı Avrupa’yı gençleştirmek. Yüzyılın en büyük küresel savaşı içindeyiz. Ve bu küresel savaş ülke nüfusumuzun ve özellikle Avrupa ülkelerinin çoğunluğunda altmış yaşlarındaki insanların ölümüyle sonuçlanıyor. Ülkemize ise ilk virüs tanısı konulmaya başladığında sosyal medya üzerinde bir çok karikatürlere ve dillere alay konusu oldu. Fakat son zamanlarda herkes ciddiyet halinde oldukları görülüyor. Acaba önlem için geç mi kalındı. Sokağa çıkma yasağı neden sadece hafta sonları yapılıyor. Bir çok sorular tüm insanların kafasında cevapları ise açığa çıkarılmış değil. Temeli hürriyet ve demokrasi üzerine inşa edilmiş bir ülke nereye gidiyor. Bu salgın bittiği vakit bizi neler bekliyor. Peki gerçekten dünya değişiyor mu ve nasıl değişiyor? Ve bizler gerçekten bu yaşanan olayların ne kadarından ders çıkarttık. Bütün bunlar hepimizin kafasında bir soru işareti olarak kalıyor.

 

Sonucu ne olursa olsun hayatımız boyunca her şey değişecektir. Fakat bizlerin bana kalırsa hayatımızın tümü ister istemez oluşan düzen içerisine girecektir. Önemli olan şartlar ve yaşananlar ne kadar zor olursa olsun insan kalabilmektir. Ben insanım diyebilmek için insanı doğayı ve hayvanları sevmek ve de saygı duymak gerekiyor. Hiçbir şey eskisi gibi kalmaz ama insan, insan olarak kalabilir ..!Bu yazı 847 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

DİGİTAL GAZETEMİZİ BEĞENİYORMUSUNUZ?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI