Bugun...
facebook-paylas
PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK?
Tarih: 10-05-2020 20:01:00 Güncelleme: 10-05-2020 20:01:00


Görüldüğü üzere hayat insanlar için belli bir rutinle normale dönmeye başlamış. Yasaklar belli illerde kalkmış durumda ve devamında birkaç ilimizde yasağın kalkmış olduğu iller arasında yerlerini alacaklar. Peki şimdi ne olacak bizleri neler bekliyor? Şartlar nereye gidiyor?

 

Yasakların kalkması demek her şeyin normale dönmesi demek öyle değil mi? Peki sizce her şey normal bir şekilde devam edecek mi? Yaşanan bu sıkıntılar işçi kesimde ve dar gelirli aileler üzerinde büyük yaralar açtığını görüyoruz. Bu yaraları kim saracak muamma içerisindeyim. Bugün gelinen nokta bana kalırsa insanlar artık birbirinden uzak kalacak. Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünüyorum. Sadece dünya değil insanlar da değişecek. Bu değişim insanın içindeki vicdanı yok edecek. Yaşayıp göreceğiz elbette ama şöyle bir gerçek var ki insan her şeye çok kolay alışıyor. Yaşam şartları biraz daha zorlaşacaktır. Ekonomimiz bizi ayakta tutmaya yetecek mi bilemiyorum. Yaşamak için verilen bir savaş var ortada ve bu işçi kesimi daha çok ilgilendiriyor.  Peki bu hafta açılacağı söylenen alışveriş merkezleri neden açılıyor ekonomi tükendiği için ve vergi geliri azaldığı için mi?, atılan bir adım. Hafta içi dışarda alışveriş yapacaksın hafta sonu evinde yasağa uyacaksın. Çıkış yolu bu mu? Daha farklı bir karar alınamaz mıydı? Alışveriş merkezleri olmadan da insanlar yaşayabiliyormuş demek ki bu kapitalizmin ta kendisi olan alışveriş merkezleri hayatımızda olmasa da olabilir. Öyle ki piknik yapmak doğayla iç içe olmak yasakken insanların gerçekten alışveriş merkezine mi ihtiyacı var. En önemlisi beni düşündüren şu ki hangi parayı harcayacaklar insanlar. Halk sağlığı çok önemli derken bu yola nasıl başvurulur diye sormuyor değilim.

 

Bu toplum geçim derdi yüzünden çalışmaya mahkum edildi. Bu yüzdendir ki kişisel gelişim konusunda geri kalındı. Umarım evde kaldığı sürece bir kitap dahi okumuşsa insan kendine bir şey katmış demektir. Bu yazı 787 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

DİGİTAL GAZETEMİZİ BEĞENİYORMUSUNUZ?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI