Bugun...


DİLEK POLATKAN

facebook-paylas
GERÇEKLERİ CİDDİYE ALDIĞINIZ KADAR YAŞARSINIZ..!
Tarih: 30-03-2020 08:00:00 Güncelleme: 30-03-2020 08:00:00


Gerçekleri gördüğümüz ve gördüklerimizi dikkate aldığımız kadar yaşarız aslında. Bu hayatta mutlu anlarımızın bedelini ve yaptığımız insanlık dışı yanlışlarında bedelini mutlaka ödüyoruz.

Cemal Süreyya’nın dediği gibi;

“Yoklama alıyorum,

Sessiz olun!

Kaygı? Burda!

Hüzün? Burda!

Sessizlik? Burda!

Mutluluk?......Mutluluk?”

Evet bu aralar ülkemizin de içinde bulunduğu dünyayı saran ve hızla yayılan bir virüs belası var. Artık şahsen nasıl geldiği ve dünyaya nasıl bulaştığı ile değil, nasıl atlatırız, bu virüsü nasıl yeneriz, daha çok kayıp vermemek için nasıl tedbirler alırız onunla ilgileniyorum. Sağlık Bakanlığı ve Devlet büyüklerimiz tarafından her gün defalarca COVID-19 ile ilgili açıklamalar yapılıyor. Fakat yapılan açıklamalar dahilinde alınacak önlemler ve tedbirlere uyanların yanı sıra bir o kadar da ciddiye almayan alaycı tavırlar sergileyen insanlar var. Hayatınızda karşılaştığınız ve ömrünüzün sonuna kadar her alanda karşılaşıp savaşmak zorunda kalacağınız şeylerden en başta kendiniz sorumlusunuz.

Neden mi? Çünkü; ciddiye aldığınız gerçekleri gördüğünüz ve ona göre hareket ettiğiniz her şey sizin için bir yaşam, sevinç, mutluluk, heyecan getirdiği gibi, ölüm, hastalık, mutsuzluğu da beraberinde getirir. O yüzden herkes artık lütfen şu COVID-19’u ciddiye alıp uyarı ve tedbirlere uysun. 

Bir ayrı konuda uzmanlarca yapılan açıklamada Corona  virüsü hayvanlar arasında yaygın olan büyük bir virüs grubudur. Nadir durumlarda, bilim insanlarının zoonotik olarak adlandırdığı durumdur, yani hayvanlardan insanlara bulaşabilirler. Bu konuda Prof.Dr. Osman  Müftüoğlu’da yaptığı açıklamada, özellikle evcil hayvanları olan kişilerin sokak ile temasları durumunda patilerinden kişiye ve eve virüs getirme ihtimalini belirterek hayvan severleri dikkatli olmaları konusunda uyararak, tedbirli olmalarını istedi.

Gazeteciliğimin yanı sıra hayvanseverliğim ile de bilinerek her fırsatta sokak canlarına destek olmak için çırpınan bende bu konuda herkese tedbirli olması konusunda çağrıda bulunmak istiyorum. Öyle göstermelik değil, gerçek bir hayvan sever olarak hem canlarımızın sağlığı hem de kendi sağlığımız için #EVDEKALTÜRKİYE….

Bir yürek olursak tedbiri elden bırakmaz uyarıları dikkate alırsak eminim ki güzel günler çok yakın. Bunun için güzel ülkemin insanları gelin bu savaşı da kazanalım.

 


Bu yazı 589 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

DİGİTAL GAZETEMİZİ BEĞENİYORMUSUNUZ?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI