Bugun...


DİLEK POLATKAN

facebook-paylas
ZORDUR KADIN OLMAK..!
Tarih: 10-05-2020 19:56:00 Güncelleme: 10-05-2020 19:56:00


Bugünkü konum özellikle bu ülke de KADIN OLMAK..!

 

Zordur bu ülkede kadın olmak üstat… Kadın olmanın ne anlama geldiğini bilir misiniz? Bilmeyenlere hemen anlatıyorum. Aslında kadın olmak erkeklere göre ve kadınlara göre kadın olmak şeklinde ikiye ayrılır.

 

Erkeklere göre KADIN OLMAK…

 

Bir kadın kolay iş bulur. Neden? Çünkü dişidir, cazibesi vardır kullanır kadınlığını bulur işi. Ha baylar bu  kişiliğini değil, dişiliğini kullananlar için geçerli…Kadın rahattır koca parası yer dimi? Neden se  ben bugüne kadar tek başına ayakları üzerinde durmuş mücadeleci ve savaşçı bir kadın olarak, ne baba ne de koca parası yedim. Hep çalışmayı tercih ettim imkanım varken baba evinde rahat yaşamaya, ayakları üzerinde dimdik duran bir ZEYNA olmayı tercih ettim, prenses olmayı değil.  Erkeklere göre kadın susmalı çok konuşmayacak ama nedense hep dırdırı kadın yapar …. Bak sen hele şu işe. Çoğu Erkeklerin gözünde tek kadın hatta kadın gibi kadın anneleridir gerisini salla gitsin…L Diğerleri hizmetçi, temizlikçi, aşçı, bakıcı ve hatta seks kölesi…….

 

Kadınlara göre KADIN OLMAK….

 

Bir kadın her şeyden önce Allah’ın erkeklere sahip çıkması için emanet edilmiş bir varlıktır. Ama çoğu erkek napar, kendi namussuzluğunu kadına yükler. Kadın doğurandır, kadın annedir, kadın aslında her şeydir.

 

Ya siz hiç kendinizi bir kadının yerine koydunuz mu? Siz hiç iş başvurusunda tacize uğradınız mı? Patronun şartlarını kabul etmediğiniz için işe alınmadığınız oldu mu? Size en zor en çaresiz zamanınızda bunu fırsat bilerek sizden faydalanmak isteyen oldu mu? Kedi uzanamadığı ete mundar der misali, bütün teklifleri ret ettiğiniz ve namusunuzu koruduğunuz için size oooooo……puu damgası vuran oldu mu? Siz güçlü ve dürüst bir kadın olduğunuz için dışlandınız mı? Ha birde aklınızın belden aşağı çalışmadığı bir dönem oldu mu? Aklınız gıt ama bedeni güçlü olan birinden şiddet görüp dayak yediniz mi? Siz gerçekten kadın olmanın ne kadar bir risk olduğunu biliyor musunuz? Boşandığı için kötü kadın, yollu kadın diye anıldınız mı? Yoooooooo…….. O zaman adam olun. Her erkek erkektir ama her erkek adam değildir…. Sokak ta ki kedi, köpek, kuş, karınca ve cabası hepsi erkek unutmayın.

 

Önce erkekler namuslu olacak ki sonra kadınlardan namuslu olmasını isteyecek.. Bir kadına bakarken anan gibi, bacın gibi, kızın gibi bak. Elimi tutmadın, beni, öpmedin diye ayrıldığın ve yarı yolda bıraktığın onca kadından sonra eli eline değmemiş namuslu kız ararken bir düşün… Sen kimlerin namusuna leke sürdün…

 

Elbette ki delikanlı yürekler var onlara saygım sonsuz.. Hani derler ya adamın dibi. İşte onlardan az kaldı…Bu yazı 4204 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

DİGİTAL GAZETEMİZİ BEĞENİYORMUSUNUZ?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI